Chemičtí olympionici se připravují na Přírodovědecké fakultě

Příprava žáků na chemickou olympiádu má na katedře chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity dlouholetou tradici. I letos katedra chemie pořádala v pátek 25. ledna 2013 pro středoškoláky, talentované v chemii, vzdělávací akci k přípravě na Chemickou olympiádu kategorie C (1. a 2. ročník střední školy). Letos se na této akci sešlo 48 středoškoláků, což je rekordní počet v historii těchto příprav na chemickou olympiádu.

Žáci byli rozdělení do tří skupin a postupně si všichni prošli teorii v posluchárně a praxi v laboratoři. V posluchárně přednášela doc. Marie Solárová na téma „Plyny a výpočty s nimi“, v laboratořích si žáci pod vedením Mgr. Kateřiny Trčkové a studenta doktorského studia katedry chemie Mgr. Tomáše Zelenky prakticky vyzkoušeli titraci. Vzhledem k velikému počtu účastníků této akce pomáhaly s výukou v laboratořích také studentky učitelství chemie Andrea Balonová a Monika Urbancová. Přípravu veškerého potřebného materiálu v laboratořích zajistila laborantka katedry chemie Dagmar Ryšková, takže vše běželo tak, jak má.

Středoškolští talenti na chemii přijeli nejen z Ostravska, ale i ze vzdálenějších míst našeho Moravskoslezského kraje a i přes časovou náročnost celé akce, která trvala od 14.00 do 18.30 hodin, bylo vidět, že jsou s průběhem akce spokojení a že jsou nadšení. Kéž by ten vzestupný trend zájmu o chemické obory nepolevoval! Všem účastníkům této akce přejeme úspěšné výsledky nejen na chemické olympiádě, ale i při studiu. A třeba jednou někdy na shledanou u nás při vysokoškolském studiu...

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Chemičtí olympionici se připravují na Přírodovědecké fakultě

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022