Audiovizuální chemie pro učitele

Katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity pořádala pro učitele chemie akci s názvem „Chemie jinak aneb audiovizuální chemie“. V přednášení i demonstraci pokusů se střídali doc. RNDr. Marie Solárová, Ph.D. a Mgr. Martin Mucha, Ph.D. (oba z katedry chemie PřF OU).

Přednáška byla zaměřená na vizuální chemii, a to chemii barevnou (podstata barvy, spektroskopy, nanotechnologie, barevné pokusy - indikátory, postupná redukce manganistanu draselného, příprava "Coca - coly", barvy kobaltu, elektrolýza chloridu sodného s přídavkem červeného zelí, Bělousovo - Žabotinského reakce) a dále na chemii světelnou (zápalné směsi, hořící šňůra, zapálení acetylenu, zapálení plynu probublávajícího směsí vody se saponátem apod.). Posluchači se také seznámili s využitím písní v chemii (audiochemie) a chemickými videoklipy spojenými s hudbou (např. Plameny chemie). Některé pokusy si účastníci akce i sami vyzkoušeli.

Věříme, že tato přednáška byla pro učitele z praxe přínosná a poznatky z ní využijí při výuce svých žáků.

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Audiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učiteleAudiovizuální chemie pro učitele