Je dobré mít „počítačový řidičák“! Přijďte si k nám nezávazně své znalosti ZDARMA otestovat!

Katedra informatiky a počítačů na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity uspořádala 11. března 2013 přednášku o ECDL. Účastníci této akce se dozvěděli, jak je to s prokazováním znalostí na počítači, jak se ověřuje počítačová gramotnost na základě praktických testů mezinárodně uznávanou metodou ECDL, z jakých modulů se ECDL testování skládá a jaké nové moduly v ECDL testování přibyly i jaké jsou ceny testování.

ECDL testy nejsou jen o všeobecných znalostech a dovednostech na počítači, ale umožňují otestovat i profesně orientované znalosti a dovednosti v oblasti IT, jako je například použití databází.

Tyto znalosti a dovednosti musí každý z nás prokazovat na trhu práce, proto je certifikát ECDL (European Computer Driving Licence čili Evropský počítačový řidičský průkaz) užitečný a umožňuje získat konkurenční výhodu při hledání zaměstnání, zvýšit si kvalifikaci a pracovní výkonnost či jenom zefektivnit využívání výpočetní techniky. Plní roli oficiálního dokladu o naší aktivní znalosti informačních technologií.

A pro studenty je počítačový řidičák výhodný v tom, že na základě certifikátu uznává většina vysokých škol zápočet z předmětů absolvovaných v rámci testů ECDL.

Absolventi této přednášky o ECDL se ptali na termíny cvičných testů, na to, zda se mohou nechat v ostrých testech otestovat ze všech testů najednou či jak dlouho trvá ostrý test. Tak zjistili, že testování všeho najednou se moc nedoporučuje, protože je to náročné a z únavy mohou vznikat zbytečné chyby, že maximální doba testu jednoho modulu je 45minut a že cvičné testy zdarma v nejbližším období budou probíhat ve dnech 18. března 2013 a 8. dubna 2013.

Kontakt na e-mail:

Přednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDLPřednáška o ECDL