Budoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod Radhoštěm

logolink

I díky exkurzi do ruční výrobny svíček a keramické dílny lze ukázat budoucím učitelům chemie, jak motivovat žáky k tomu, aby si oblíbili chemii. Proto se 23. dubna 2013 zúčastnili studenti prvního a druhého ročníku navazujícího magisterského studia učitelství chemie exkurze do Rožnova pod Radhoštěm. Navštívili ruční výrobnu svíček firmy UNIPAR a keramickou dílnu.

Firma UNIPAR je malá svým rozsahem, ale velká svým významem. Vyrábějí se tu totiž svíčky lisované za studena, barvené na bázi nanotechnologií a významné jsou tím, že jejich výpary nejsou jedovaté. Studenti si prohlédli samotnou výrobu a následně navštívili galerii svíček.

Pak se vydali do Valašského muzea v přírodě, kde shlédli výstavu „Rožnov a jeho historie řemesel“. Výstavou provázela keramička paní Vašková, která pak vzala všechny návštěvníky do tzv. Živého domu, což je dům, kde probíhá školení a zájmová činnost pro děti. Tam vyslechli přednášku, která sice nebyla tak úplně chemická, ale pro chemiky, kteří většinou mají technické myšlení, byla velmi zajímavá a „vyprovokovala“ debatu na téma přírodní a technické vědy versus umění a historické předměty v kontextu moderní doby. Nakonec se při debatování dostali i k chemii, k ukázce barvení keramiky pomocí oxidů kovů. Na závěr si mohli všichni otisknout do keramické desky své palce.

Akce se studentům líbila, dozvěděli se spoustu zajímavých informací a ukázala jim možnosti, jak využívat exkurze nejen pro chemické, ale i jiné účely.

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Budoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod RadhoštěmBudoucí učitelé chemie na praxi v Rožnově pod Radhoštěm