Přírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a techniky

logolink

Největší vědecký festival v České republice Týden vědy a techniky se letos uskutečnil ve dnech 1. až 15. listopadu s podtitulem FASCINACE SVĚTEM. Festival je určen jak široké veřejnosti, tak studentům různých stupňů škol, kterým festival každý rok umožňuje dozvědět se více o světě vědy.

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity připravila do programu tohoto festivalu tyto speciální přednášky z oborů biologie, ekologie, geografie a geoekologie: „Rovnokřídlí České republiky“, „Národy v Oceánii na prahu 21. století“, dále cyklus přednášek „Krása i hrozby naší krajiny aneb Jak vše moderně zkoumat“, který obsahoval témata „Sesuvy – nebezpečí i krása. Jde to vůbec dohromady?“, „Moderní výzkumy nejen beskydského podzemí“, „Beskydské řeky – proč si je ničíme?“, „Byly tu, jsou tu a budou tu – povodně! Dokážeme s nimi žít?“, „Co nám říkají stromy o vývoji krajiny aneb tajemství letokruhů“, „Paradoxy života ve vodách krajiny zasažené hornickou činností“ a „Novinky v oblasti globálních polohových a navigačních systémů“. Z oblasti fuzzy a informatiky byly realizovány přednášky „Fuzzy řízení“ a „Laboratoř inteligentních domů“ a matematiku prezentovala přednáška "Operační výzkum v denním životě“.

Věříme, že tyto speciální přednášky ukázaly, že svět je fascinující a že přispěly k rozšíření obzorů každého návštěvníka.

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Přírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a technikyPřírodovědecká fakulta na festivalu Týdne vědy a techniky