Svět vědy - záhadný i zábavný vzdělává také v oblasti komunikace vědy a výzkumu

logolink

Díky projektu, který se komplexně zaobírá tématem popularizace, medializace a komercionalizace vědy a výzkumu na Ostravské univerzitě, vzděláváním akademických a dalších pracovníků i studentů v této oblasti a podporou a rozvíjením systematické práce se studenty a žáky v oblasti seznamování se s vědou a výzkumem, mají akademičtí i neakademičtí pracovníci možnost absolvovat kurzy Efektivní komunikace.

Tento cyklus kurzů začal v listopadu roku 2013 kurzem „Efektivní komunikace s médii“, jehož lektorem byl Václav Moravec, český redaktor a moderátor. V lednu proběhly dva kurzy, první na téma „Fungování tištěných a televizních médií“ s lektorem Radkem Bajgarem (producent, publicista, novinář, lékař) a druhý na téma „Tiskové zprávy, písemný projev“, který realizoval Jozef Ftorek (zkušený redaktor i  reportér, tvůrce a garant projektu MEDIA LEKTOR.CZ a autor několika úspěšných knih na téma Public relations). Na měsíc březen je připraven praktický kurz "Rétorika", který povede herec Jan Přeučil. Na zbývající období do konce projektu do května 2014 se chystá kurz z oblasti medializace a popularizace vědy.

Popularizace vědy a komunikace s veřejností je nezbytná pro propagaci vědeckovýzkumné práce. Sdělování srozumitelných a atraktivních informací o vědě novinářům a veřejnosti není vůbec jednoduché. Cílem těchto kurzů je poradit, jak komunikovat s médii a popularizovat vědecké výsledky tak, aby dospělí i děti mohli krásu i potřebnost vědy pochopit, aby je to obohatilo a ideálně podnítilo k zájmu o vědu i výzkum.

Tyto akce jsou realizovány v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Svět vědy - záhadný i zábavný vzdělává také v oblasti komunikace vědy a výzkumu

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022