Mikulášská besídka byla jako vždy úžasná - přijďte se podívat taky, bude se konat ještě ve dvou termínech!

Letošní Mikulášská besídka, kterou každoročně a vždy v originálním a neopakujícím se tématu pořádá Katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, měla název „Ať ta jedle svítí!“.

Čert kromě jiného zapálil Mikulášovy trenky, ale anděl s Mikulášem vyrovnali čertovské řádění svými barevnými a mlžně-pěnovými zasněženými chemickými pokusy. Děti z řad hostů se některých experimentů zúčastnily také. Bylo to opravdu dramatické a zároveň velmi vtipné představení.

Nejen děti, ale i dospělí byli nadšení!

Všichni hosté besídky pak dostali jako dárek „chemické“ perníčky.

Na závěr pro Vás vybíráme nejlepší hlášky:

• Anděl: „Ale čerte, copak nevíš, že rozsvítit stromeček není v našich klíčových kompetencích?! To umí jen Mikuláš a to teprve po absolvování navazujícího magisterského studia!“
  • „Ten čert mě tak rozzlobil, že se musím uklidnit andělským práškem!“
  • Mikuláš: „Čerte, ty trenky jsem dnes ráno hledal! To jsou.... To byly mé nejoblíbenější!“
  • Čert: „Kdo tě učil hořet?!“
  • „Nikdy nejez žlutý sníh!“

Ještě budou dvě Mikulášské besídky, takže kdo máte zájem, přijďte 8. nebo 9. prosince vždy v 15 hodin do učebny C303 v budově PřF OU na 30. dubna 22 v Moravské Ostravě.