Centrum pro nadané při PřF OU se představilo v Bangkoku

Ve dnech 20. až 24. srpna 2018 proběhla v thajském Bangkoku světová konference k problematice nadaných, nazvaná The 15th Asia-Pacific Conference on Giftedness (APCG2018) “Inspiration, Motivation, and Creativity: Leading the Way to Giftedness”. Jana ŠkrabánkováBarbara Baarová na této konferenci představily hlavní myšlenky, které se snaží členové a spolupracující kolegové Centra pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) PřF OU naplňovat směrem k podpoře nadaných. Prezentovaly taktéž směry výzkumu nadaných a aktivity, které již Centrum nadaným žákům, jejich rodičům a učitelům nabízí. Prezentace vzbudila zájem např. kolegů z Taiwanu, Dánska, Korey a dalších zemí. „Věříme, že jsme učinili další krok ke smysluplné podpoře nadaných žáků nejen v našem regionu, ale i v tomto mezinárodním měřítku,“ uvedla vedoucí CVVPT Jana Škrabánková.

Centrum pro nadané při PřF OU se představilo v Bangkoku

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 08. 2018