Prostranství před budovou Přírodovědecké fakulty na Hladnovském kopci prošlo rozsáhlou proměnou

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity dokončila revitalizaci prostranství před pracovištěm v Chittussiho ulici. Studentům, zaměstnancům i místním po úpravách nabízí nové lavičky, stojany na kola, komunikační prostory nebo geologickou stezku. Úpravy vyšly na necelý milion korun, a veškeré náklady pokryla dotace od statutárního města Ostrava.

Vnitřní členění celého prostoru, zanedbaná zeleň i mobiliář před pracovištěm Přírodovědecké fakulty na Hladnovském kopci, návštěvníky od zastavení spíš odrazovaly. Díky dotaci 916 tisíc korun od statutárního města Ostrava došlo k úpravě celého místa podle návrhu zahradní architektky Ing. Ilony Vybíralové.

Návštěvníci Hladnovského kopce už můžou naplno využít nové komunikační prostory s lavičkami, stojany na kola nebo odpadkové koše. V rámci modernizace celého území vznikla také nová geologická stezka se zhruba třicítkou hornin.

„Jako instituce, která se zabývá vzděláváním, jsme chtěli vytvořit něco, co dá příchozím příležitost setkat se s nějakými přírodními artefakty. Stezka dokumentuje horninový cyklus, který se odehrává na celé planetě Zemi v různých variantách. A tento cyklus tady ukazujeme na lokálních horninách. Přičemž návštěvníci si je můžou nejen prohlédnout ale i osahat. Všem, kteří se na realizaci podíleli, moc děkuji,“ říká děkan Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity doc. RNDr. Jan Hradecký, Ph.D.

Dokončení revitalizace (projektu 2648-2017 OSR) navíc nemusí být jedinou úpravou celého místa před Přírodovědeckou fakultou.

„Chci oslovit Slezskou Ostravu, abychom upravili přilehlý parčík, protože ta zeleň je taková neutěšená, a chtěli bychom doplnilt prostor o nový mobiliář a chodníky,“ potvrzuje náměstkyně ostravského primátora Mgr. Kateřina Šebestová.

Plány města děkan Přírodovědecké fakulty doc. RNDr. Jan Hradecký, Ph.D. vítá.

„My bychom byli velmi rádi, kdyby do toho šli a poskytli bychom nějakou reflexi, jak by ten park mohl vypadat, aby to byl příjemný prostor pro místní a zároveň sloužil Přírodovědecké fakultě a jejím studentům.“

Prostranství před budovou Přírodovědecké fakulty na Hladnovském kopci prošlo rozsáhlou proměnou

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 11. 2018