Ostrava ožila dalším ročníkem Dnů geografie

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Geografové ostravské Přírodovědecké fakulty až do 23. listopadu nabízejí sérii přednášek, workshop nebo koncert. Už 4. ročník Dnů geografie se letos znovu uskuteční na pracovišti v Chittussiho ulici. Šanci vypravit se do blízkých i dálných zemí pak dostanou také návštěvníci auly Ostravské univerzity nebo Centra Pant.

Zájemcům o geografii se představily studentské organizace EGEA & SSG. Fyzický geograf a fotograf Jan Miklín pak všechny zájemce vzalna exkurz po krajině Namibie.

Návštěvníci Hladnovského kopce nebo Centra Pant se můžou dozvědět víc informací o studiu v zahraničí v rámci programu Erasmus+ nebo se pohledem našich odborníků podívají na situaci Arktidy nebo Rwandy.

Zlatými hřeby letošních Dnů geografie v Ostravě jsou populárně-naučná přednáška děkana Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity Jana Hradeckého s provokativním názvem „Proč je česká krajina tak (ne-)mocná“ a komponovaný večer v aule Ostravské univerzity „Kistové z údolí Pankisi“, při kterém studenti Ostravské univerzity a Univerzity Karlovy budou prezentovat výsledky své terénní exkurze do etnicky pestrého koutu Gruzie a nabídnou i speciální koncert gruzínsko-čečenského folklórního souboru Pankisi Ensemble.

Zkrátka ale nepřijdou ani zájemci o praktičtější ukázky práce dnešních geografů. Už tradiční GIS Day nabídne workshop, při němž se návštěvníci můžou seznámit s moderními geografickými informačními systémy.

Další informace o Dnech geografie

Program Dnů geografie v Ostravě:
13. listopadu v čase 16.40–17.00, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-312
EGEA & SSG – studentské organizace pro geografy (Kristýna Zsemlovicsová)

13. listopadu v čase 17.00–18.00, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-312
Divoká zvířata & krajina Namibie (Jan Miklín)

16. listopadu v časech 8.00, 9.10, 10.20, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-109
GIS Day (workshop). Na akci je nutné se předem registrovat na .

19. listopadu v čase 16.00–17.30, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-240
Erasmus+ aneb nebojte se studia v zahraničí (Veronika Kapustová a Martin Solik)

19. listopadu v čase 18.00–21.00, Centrum PANT, Čs. legií 22, Moravská Ostrava
Komu patří Arktida? (Adam Kočí)