Šachový turnaj „Táhni! 2010“

logo Třetí ročník šachového turnaje „Táhni!“, který pořádali studenti Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity v Ostravě pod záštitou její děkanky, doc. PaedDr. Dany Kričfaluši, CSc., se konal v pátek 26. března 2010. Turnaj se uskutečnil tentokrát v prostorách šachového oddílu TJ VOKD v Ostravě – Porubě. Turnaje se zúčastnilo 13 šachistů, mezi nimiž byli studenti středních i vysokých škol a jeden pracovník OU. Na průběh turnaje dohlížel pan Igor Mačejovský z šachového oddílu TJ VOKD Ostrava - Poruba, který se turnaje také zúčastnil, avšak bez nároku na umístění. Slavnostní vyhlášení turnaje se uskutečnilo za přítomnosti proděkana pro vědu a vnější vztahy PřF OU Mgr. Romana Maršálka, z jehož rukou přebírali výherci diplomy. Vítězem turnaje se stal Jiří Adámek, druhé místo obsadil Martin Diviš a pomyslnou bronzovou medaili získal Ondřej Čížek. Účastníci turnaje byli s jeho průběhem spokojeni, což byl náš cíl.

Velké poděkování patří organizačnímu výboru šachového turnaje v čele s Bc. Ladislavem Šigutem a také sponzorům, kteří věnovali výhercům krásné ceny a sponzorské dary: Domu kultury Akord, společnosti Cinestar, komorní scéně Aréna, Magistrátu města Ostravy, Moravskoslezskému krajskému úřadu a společnosti Redbull.