Studentky katedry chemie PřF OU ve finále soutěže FameLab 2012

Finále soutěže FameLab, do kterého postoupily naše dvě studentky Jana Štefelová a Petra Veselá z katedry chemie Přírodovědecké fakulty OU, se odehrálo na prknech Dejvického divadla v neděli 6. května 2012. Opět v tříminutovém vystoupení představily obecenstvu spolu s dalšími finalisty zábavným způsobem obor, který studují. I když naše holky nezvítězily, potěšující je zvláštní cena poroty za veršované vystoupení Jany Štefelové.

Gratulujeme!

Na obě děvčata, a taky na jejich spolužáka Tomáše Zelenku, který šel v březnu do oblastního kola této soutěže spolu s Janou a Petrou, jsme nesmírně pyšní, protože statečně šli se svou kůži na trh a ukázali ostatním studentům, že i takto se dá prezentovat věda – chce to jen odvahu a nápad, jak zábavně ukázat svůj studovaný obor.

Střípky z finále soutěže

Holkám v divadle fandilo i s transparenty dvacet příznivců, kteří cestovali spolu s nimi autobusem z Ostravy do Prahy. Jejich „manažer senior“ doc. Václav Slovák zase přeříkával s děvčaty polohlasem text při  jejich vystoupení a prožíval to s nimi tak, že (cituji obě děvčata...) „kulil oči“. Naopak „manažer junior“ Tomáš Zelenka si to užíval, protože už nesoutěžil a staral se o holky, o jejich pohodlí a pomáhal jim zmírnit stres a nervozitu, která byla ve finále už opravdu patrná. Výkony soutěžících byly neuvěřitelně vyrovnané. Všichni dostali spoustu dárků a na podzim se uskuteční společná večeře finalistů soutěže FameLab. Na závěr musím povinně dodat: „Mrzí nás, že s námi do Prahy nemohla jet Beáta“, vzkazují směrem ke mně (pozn. autorka tohoto článku byla v té době doma s úrazem kolena). Ale v duchu a přes mobil jsem tam byla s nimi! Takže „všechno dobrý“!

Tak zase za rok?

Věříme, že se příští rok řady soutěžících studentů rozšíří o další mladé vědce z naší Přírodovědecké fakulty, protože se všichni tři (Jana, Petra, Tomáš) shodují, že to byla skvělá zkušenost, otrkali se v prezentaci a odnesli si spoustu prima zážitků. Ví se o nich, byli vidět a přispěli tak k popularizaci přírodovědných oborů i sebe samých. A to se do života hodí!

Certifikáty obou našich finalistek: