Děti pracovníků Ostravské univerzity poznávaly svět přírodních věd

Laboratořemi Přírodovědecké fakulty po roce znovu ve velkém zněly hlasy dětí. Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) hostilo další ročník akce „Proč chodí rodiče pořád do školy“. Na pěti stanovištích se tak mohly děti pracovníků Ostravské univerzity vypravit do světa přírodních věd.

Na odpoledne s přírodními vědami dorazila na Přírodovědeckou fakultu s rodiči víc než čtyřicítka dětí. Také letos vše bylo v režii CVVPT, které se spojilo s biology, informatiky, fyziky, chemiky a matematiky. Na celkem pěti stanovištích si děti vyzkoušely poznávání světa pomocí smyslů, osahaly si virtuální realitu, poznaly tornádo v láhvi, nechaly levitovat míček nebo se vypravily do světa hlavolamů a čísel.

„Oproti pilotnímu ročníku jsme letos měli stoprocentní nárůst. Jsem ráda, že si děti i jejich rodiče odpoledne užili a odcházeli z naší fakulty usměvaví a spokojení. Právě spokojenost účastníků naší akce je nejlepším důkazem toho, že jsme na správné cestě a že přírodní vědy nabízejí svou krásu všem věkovým skupinám,“ ohlédla se za akcí vedoucí CVVPT doc. PaedDr. Jana Škrabánková, Ph.D.

Každé dítě si za svou účast navíc domů odneslo také malou odměnu v podobě hrníčku se sazenicí bylinky. Už teď CVVPT Přírodovědecké fakulty plánuje další ročník akce.

„Budovu A Přírodovědecké fakulty čeká velká přestavba. Nejspíš se tak po dvou ročnících akce, z níž bychom rádi udělali tradici, přesuneme nahoru na Slezskou Ostravu. Už teď můžu slíbit, že i na Hladnově se budeme snažit, aby se děti seznámily s dalšími kouzly, které můžou přírodní vědy pod záštitou našich oborových didaktiků nabídnout. Určitě se tak zase všichni, kteří přijdou i za rok, mají na co těšit,“ uzavírá vedoucí CVVPT doc. PaedDr. Jana Škrabánková, Ph.D.

Děti pracovníků Ostravské univerzity poznávaly přírodní vědy

Zveřejněno / aktualizováno: 20. 05. 2019