FAQ

Přírodovědecká fakulta
Ostravská univerzita
30. dubna 22
701 03 Ostrava

e-mail: infotečkaprfzavináčosutečkacz
telefon: 597 092 100, 553 462 100
fax: 596 120 478

  
cz   en


Doc. RNDr. Ladislav Mišík, CSc.

doc. RNDr. Ladislav Mišík, CSc. titul, jméno, příjmení:
doc. RNDr. Ladislav Mišík, CSc.
 
funkce:

 
obor činnosti:

 
katedra / středisko (fakulta):
Katedra matematiky (Přírodovědecká fakulta)

telefon, mobil:
553 46 2130, 597 09 2130
 
e-mail:
ladislavtečkamisikzavináčosutečkacz
 
místnost, podlaží, budova:
A 119, 1. NP, budova A (30. dubna 22, Moravská Ostrava)

osobní WWW stránka:

 
publikační a umělecká činnost:
Publikační činnost - IS PUBL

 
profesní životopis:


Vzdělání:

1971–1976 Univerzita Komenského v Bratislavě, Přírodovědecká fakulta


Akademické a vědecké hodnosti, tituly:

promovaný matematik (1976) Univerzita Komenského v Bratislavě, Přírodovědecká fakulta (obor matematická analýza)
RNDr. (1984) Univerzita Komenského v Bratislavě, Přírodovědecká fakulta (obor teoretická kybernetika a matematická informatika a teorie systémů)
CSc. (1985) Univerzita Komenského v Bratislavě, Přírodovědecká fakulta (obor matematické a fyzikální vědy)
Doc. (2005) Ostravská univerzita v Ostravě (obor aplikovaná matematika)


Pracovní zařazení:

2005– docent (katedra matematiky PřF OU)
2000–2004 odborný asistent (katedra matematiky PřF OU)
1990–1999 odborný asistent (Stavební fakulta Slovenské technické Univerzity v Bratislavě)
1987–1990 odborný asistent (Fakultní nemocnice v Bratislavě)
1976–1987 odborný asistent (Matematický ústav SAV, Bratislava)


Zastávané funkce:

2007–2009 vedoucí katedry matematiky PřF OU
2002–2004 vedoucí katedry matematiky PřF OU


Oblasti hlavního zájmu:

  • reálné funkce, metrické prostory, konvergence,
  • teorie čísel,
  • globální optimalizace.


Vybrané publikace:

  • MIŠÍK, L. Sequential completeness and {0, 1}-sequential completeness are different. Czechoslovak Mathematical Journal, 1984, Vol. 34(109), No. 3, pp. 424–431.
  • MIŠÍK, L. On the problem of preserving the class of continuous real functions. Mathematica Slovaca, 1985, Vol. 35, No. 1, pp. 91–97.
  • DVUREČENSKIJ, A. – MIŠÍK, L. Gleason's theorem and completeness of inner product spaces. International Journal of Theoretical Physics, 1988, Vol. 27, No. 4, pp. 417–426.
  • MIŠÍK, L. – ŽÁČIK, T. On some properties of the metric dimension. Commentationes Mathematicae Universitatis Carolinae, 1990, Vol. 31, No. 4, pp. 781–791.
  • MIŠÍK, L. – ŽÁČIK, T. On the metric dimension of converging sequences. Commentationes Mathematicae Universitatis Carolinae, 1993, Vol. 34, No. 2, pp. 367–373.
  • MIŠÍK, L. – ŽÁČIK, T. A formula for calculation of metric dimension of converging sequences. Commentationes Mathematicae Universitatis Carolinae, 1999, Vol. 40, No. 2, pp. 393–401.
  • MIŠÍK, L. – ŽÁČIK, T. Slowness – a measure of convergence of sequences. Tatra Mountains Mathematical Publications, 2000, Vol. 19, No. 2, pp. 273–280.
  • MIŠÍK, L. Big set of measure zero. Acta Mathematica et Informatica Universitatis Ostraviensis, 2001, Vol. 9, No. 1, pp. 53–57.
  • MIŠÍK, L. Sets of positive integers with prescribed values of densities. Mathematica Slovaca, 2002, Vol. 52, No. 3, pp. 289–296.
  • MIŠÍK, L. – TÓTH, J. T. Logarithmic density of a sequence of integers and density of its ratio set. Journal de Théorie des Nombres de Bordeaux, 2003, Vol. 15, No. 1, pp. 309–318.
  • MAČAJ, M. – MIŠÍK, L. – ŠALÁT, T. – TOMANOVÁ, J. On a class of densities of sets of positive integers. Acta Mathematica Universitatis Comenianae, 2003, Vol. LXXII, No. 2, pp. 213–221.
  • TÓTH, J. T. – MIŠÍK, L. – FILIP, F. On some properties of dispersion of block sequences. Mathematica Slovaca, 2004, Vol. 54, No. 5, pp. 453–464.
  • MIŠÍK, L. – TICHY, R. F. Large null sets in metric spaces. Journal of Mathematical Analysis and Applications, 2005, Vol. 305, No. 2, pp. 424–437.
  • ŽÁČIK, T. – MIŠÍK, L. A simplified formula for calculation of metric dimension of converging sequences. Mathematica Slovaca, 2005, Vol. 55, No. 3, pp. 363–372.
  • MIŠÍK, L. – TÓTH, J. T. On asymptotic behaviour of universal fuzzy measures. Kybernetika, 2006, Vol. 42, No. 3, pp. 379–378.
  • GIULIANO-ANTONINI, R. – GREKOS, G. – MIŠÍK, L. On weighted densities. Czechoslovak Mathematical Journal, 2007, Vol. 57, No. 3, pp. 947–962.
  • TVRDÍK, J. – KŘIVÝ, I. – MIŠÍK, L. Adaptive population-based search: Application to estimation of nonlinear regression parameters. Computational Statistics & Data Analysis, 2007, Vol. 52, No. 2, pp. 713–724.
  • TÓTH, J. – MIŠÍK, L. – FILIP, F. On distribution functions of certain block sequences. Uniform Distribution Theory, 2007, pp. 115–126.
  • TÓTH, J. – MIŠÍK, L. – FILIP, F. Dispersion of ratio block sequences and asymptotic density. Acta Arithmetica, 2008, Vol. 131, pp. 183–191.
  • MIŠÍK, L. – TÓTH, J. – BUKOR, J. Dependence of densities on a parameter. Information Sciences, 2009, Vol. 179, No. 17, pp. 2903–2911.
  • TÓTH, J. – MIŠÍK, L. – FILIP, F. On ratio block sequences with extreme distribution function. Mathematica Slovaca, 2009, Vol. 59, No. 3, pp. 275–282.
  • MIŠÍK, L. – HANČL, J. – TÓTH, J. Fuzzy rational approximation of irrationals. Fuzzy sets and systems, 2009, Vol. 160, No. 8, pp. 21048–1053.
  • MIŠÍK, L. – TÓTH, J. – GREKOS, G. Density sets of sets of positive integers. Journal of Number Theory, 2010, Vol. 130, No. 6, pp. 1399–1407.
  • HANČL, J. – MIŠÍK, L. – TÓTH, J. Cluster points of sequences of fuzzy real numbers. Soft Computing, 2010, Vol. 14, No. 4, pp. 399–404.
  • MIŠÍK, L. – GIULIANO-ANTONINI, R. – GREKOS, G. Open problems on densities II. In KOMATSU, T. (ed.) Diophantine Analysis and Related Fields 2010. American Institute of Physics, 2010, pp. 114–128. (AIP Conference Proceedings; Vol. 1264.) ISBN 978-0-7354-0815-9.


Vědecko-přednáškové pobyty na zahraničních univerzitách:

červen 2000 Technische Universität Graz
červen 2001 Technische Universität Graz
červenec 2001 Université des Sciences et Technologies de Lille
září 2001 Esterházy Károly Főiskola, Eger
listopad 2001 Uniwersytet Śląski w Katowicach
leden 2002 Technische Universität Graz
březen 2002 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
září 2002 Esterházy Károly Főiskola, Eger
listopad 2002 Karl-Franzens-Universität Graz
březen 2003 Technische Universität Graz
květen 2003 Esterházy Károly Főiskola, Eger
červen 2003 Technische Universität Graz
září 2003 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
leden 2004 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
červen 2004 Technische Universität Graz
září 2004 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
leden 2005 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
květen 2005 Esterházy Károly Főiskola, Eger
červen 2005 University of Liverpool
říjen 2005 Università di Pisa
leden 2006 Technische Universität Graz
březen 2006 Uniwersytet Śląski w Katowicach
červen 2006 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
září 2006 University of Liverpool
říjen 2006 Esterházy Károly Főiskola, Eger
leden 2007 Technická univerzita vo Zvolene
květen 2007 Technische Universität Graz
červen 2007 Université Jean Monnet, Saint-Etienne
červenec 2007 University of Liverpool
říjen 2007 Esterházy Károly Főiskola, Eger


(Údaje ke dni 31. 1. 2011)


 
 

© Ostravská univerzita 2006 - 2017
Ostravská univerzita, Dvořákova 7, 701 03 Ostrava 1
telefon: +420 597 091 111, +420 553 461 111
e-mail: studiumzavináčosutečkacz, infozavináčosutečkacz, podatelnazavináčosutečkacz

YouTube | Facebook | Google+ | Twitter | Instagram
RSS | Technický kontakt