OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > Součásti fakulty > Katedra informatiky a počítačů > Vyjeď s námi do zahraničí

Vyjeď s námi do zahraničí

Program Erasmus je v rámci programu celoživotního učení zaměřen na vysokoškolské vzdělávání a na odborné vzdělávání na vysokoškolské úrovni. Program je určen především pro studenty, pedagogy a zaměstnance vysokoškolských institucí, ale i pro školitele z podniků a dalších subjektů.

Katedra informatiky a počítačů umožňuje svým studentům vyjet na studentské zahraniční pobyty. Existují 2 formy zahraničních pobytů v rámci Erasmus+, studijní pobyty a pracovní stáže.

Studijní pobyty Erasmus+

Na studijní pobyt vyjíždí student na některou z partnerských univerzit (zde odkaz na seznam na webu KIP – prozatím nemusí být aktivní) obvykle na 1-2 semestry. Na zahraniční univerzitě studuje podobně jako její běžní studenti. Student dostává předem finanční podporu podle délky trvání pobytu, musí však úspěšně získat alespoň 20 kreditů na semestr (např. složením zkoušek či získáním zápočtů).

Pracovní stáže Erasmus+

Pracovní pobyt (stáž) uskutečňuje student ve firmě, kterou si sám vybere (najde), na pracovní pozici v oblasti IT. Doba trvání stáže je 2-12 měsíců. Zaměstnavatelem studenta může být jak komerční firma, tak např. státní správa, univerzita apod. Zaměstnavatel studentovi nemusí platit mzdu (ale může), protože student dostává předem finanční podporu podle délky trvání stáže.

Katedrový koordinátor Erasmus+