Zpráva ze SVOČ 2011

Dne 26. května 2011 se na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem konalo závěrečné kolo 12. ročníku mezinárodní matematické soutěže SVOČ. Do této soutěže bylo přijato 56 nejkvalitnějších prací studentů převážně navazujícího studia, kteří zde prezentovali výsledky své vědecké práce. Mezi přijatými příspěvky byly také práce Ondřeje Koloucha, studenta navazujícího studia oboru Aplikovaná matematika, a Moniky Havelkové, studentky 1. ročníku navazujícího studia oboru Fyzika-Matematika učitelství pro SŠ. Ve vysoké konkurenci studentů z Univerzit v Praze, Brně, Banské Bystrici, Košicích a Opavě obsadila Monika Havelková, která pracuje pod vedením prof. RNDr. Olgy Krupkové, DrSc., se svou prací na téma Geometrická analýza dynamických systémů se singulárními Lagrangiány krásné 3. místo v kategorii Matematické struktury – Algebra, topologie a geometrie.

V této prestižní soutěži se na prvních třech místech již každoročně umisťují studenti z Matematicko−fyzikální fakulty Univerzity Karlovy v Praze, Českého vysokého učení technického v Praze, studenti z Masarykovy univerzity v Brně či studenti prestižních slovenských vysokých škol. Nahlédneme-li do historie této soutěže, nalezneme za posledních dvanáct let pouze dva další takto úspěšné studenty Ostravské univerzity. V roce 2006 obsadil 2. místo Jan Šustek a v roce 2001 získal 3. místo Michal Krchňák. Je tedy na místě popřát Monice Havelkové mnoho štěstí v příštím ročníku SVOČ, ve kterém se představí se svou diplomovou prací, a katedře matematiky úspěch při výchově dalších talentovaných studentů.

Zpráva ze SVOČ 2011

Zveřejněno / aktualizováno: 15. 06. 2017