Odborné, kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II

Operační program Výzkum, vývoj a vzdělávání

Registrační číslo: CZ.02.3.68/0.0/0.0/19_078/0019613
Řešitel: Moravskoslezský kraj

Finanční dotace:

Celkový rozpočet za PdF OU: 4 116 108,88 Kč

Termíny:

Datum zahájení realizace projektu: 1. července 2021
Datum ukončení realizace projektu: 31. října 2023
Poskytovatel: Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy

Kontakty:

Řešitel: doc. Ing. Ladislav Rudolf, Ph.D.
Finanční a projektový manažer: Mgr. Milan Cabala

Popis projektu:

Projekt OKAP II – Oborové kariérové a polytechnické vzdělávání v MSK II navazuje na stávající spolupráci na projektu OKAP I a dále ji rozvíjí v rámci Implementace akčních krajských plánů. PdF se zapojí do následujících aktivit:

Didaktika odborných předmětů a podpora polytechnické výuky

• Cílem aktivity je posílit didaktické dovednosti učitelů středních odborných škol při výuce odborných předmětů a didaktické dovednosti učitelů pracovní a technické výchovy základních škol. Dalším cílem aktivity je rozvoj didaktických dovedností nepedagogických pracovníků, kteří zajišťují volnočasové aktivity pro žáky a studenty mimo školská zařízení v rámci exkurzí a zájmových kroužků.

Rozvoj polytechnického vzdělávání ve spolupráci Pedagogické fakulty s mateřskými, základními a středními školami

• Cílem aktivity je rozšířit portfolio fakultních škol o různé typy kroužků a zájmových aktivit, specializovaných či obecně zaměřených a současně rozšířit studentům učitelských oborů portfolio výuky v reálném prostředí.

Aktivity projektu:

KA p12
Didaktika odborných předmětů a podpora polytechnické výuky
KA p13
Rozvoj polytechnického vzdělávání ve spolupráci Pedagogické fakulty s mateřskými, základními a středními školami

Zveřejněno / aktualizováno: 30. 09. 2021