Zveme na výstavu masožravých rostlin!

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Zajímají vás "masožravky"? Na Botanické zahradě Přírodovědecké fakulty OU právě probíhá výstava masožravých rostlin z celého světa!

Každý den až do 27. června 2017 se můžete přijít podívat na masožravé rostliny z celého světa. Každá skupina masožravek je zastoupená několika významnými druhy. V letošním roce pěkně vytvořily a vybarvily láčky rostliny z rodu Nepenthes (láčkovka), které můžete vidět i kvést. Z nově vystavovaných rostlin se návštěvníci seznámí s Darlingtonia (darlingtonie), rostoucí původně v Kalifornii, a Roridula (chejlavu), která patří k tzv. nepravým masožravým rostlinám. Chcete-li se dozvědět více z tajů masožravých rostlin, navštivte Botanickou zahradu Přírodovědecké fakulty OU v čase od 10 do 17 hodin (každý den až do 27. června 2017).

Darlingtonia californica
Nepenthes Miranda