Děti z ostravských mateřinek otestovaly své logické myšlení

Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement v rámci centrálního ostravského obvodu testovalo nadání předškoláků. Spolu s Mateřskou školou Ostrava ve Varenské ulici připravilo soutěž, která prověřila matematicko-logické myšlení dětí. Celkem se do soutěže Honzík a numeráčci 2019 od ledna zapojilo 300 dětí ze 14 mateřských škol.

Hlavním cílem soutěže je plošný screening dětí v centrálním ostravském obvodu. Právě ten nám pomáhá najít talentované předškoláky v matematicko-logické oblasti,“ říká za Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement PaedDr. Jiří Rozehnal.

Soutěž trvala 3 měsíce a o víkendu vyvrcholí v ostravské mateřince ve Varenské ulici závěrečným kolem. Do něj postoupilo 27 dětí, které budou muset v sobotu v cizím prostředí potvrdit své nadání. Už teď je jasné, že nezůstane u jediného ročníku.

Toto byl pilotní ročník a my jsme všechno zvládli. V příštím roce bychom soutěž rádi udělali pro více městských obvodů, abychom měli ještě širší záběr,“ uzavírá PaedDr. Jiří Rozehnal.

Zveřejněno / aktualizováno: 28. 03. 2019