Letní příměstský Mensa tábor na PřF OU

Během léta se uskutečnily na půdě ostravské Přírodovědecké fakulty čtyři turnusy letních příměstských táborů pořádaných Mensou ČR ve spolupráci s Centrem pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) Přírodovědecké fakulty OU. Každý termín tábora měl jiné téma, které se jako nit táhlo celým týdnem. První téma bylo hvězdné – a to Hollywood.

„Děti se nejdříve dozvěděly, jak se natáčí film a pak si mohly samy, resp. rozděleny to tří týmů, natočit svůj první krátký film. Tenhle „projekt“ děti opravdu bavil, natáčení se zhostily s nadšením, pracovaly jako správný tým, vše si samy zorganizovaly – od prvotního nápadu na téma, přes scénář, celé natáčení a jen při střihu dostaly trochu té technické pomoci,“ přibližuje za pořadatele Hana Kalusová.

Druhý turnus byl o cestování – sice jen prstem po mapě, ale účastníci se podívali do Itálie, Japonska, Arménie, Francie a USA. U každé země si připomněli její historií i současnost, kulturu, jídlo i pití typické pro danou zemi, a to vše samozřejmě hravou formou úměrnou věku dětí. Třetí turnus se nesl v duchu pokusů – z oblasti chemie, biologie a fyziky. Každý den se děti seznámily s některým z přírodních zákonů a někdy si experiment také samy vyzkoušely. Poslední týden byl pak věnován tématu příroda, přičemž na děti každý den čekalo poznávání fauny a flóry.

Letošní letní příměstský Mensa tábor si vysloužil nadšené ohlasy dětí i rodičů. Například maminka Adama a Evy pořadatelům napsala: „Při prohlížení fotek mi znovu nadšeně vyprávěli, co zkoumali, zažili či hráli. Každý den byl jiný, ale pokaždé se mi oba dva vraceli naprosto spokojení. Příroda je jejich oblíbené téma a možnost objevovat a vše si také vyzkoušet, je pro ně to nejlepší. Z čeho nejsem úplně nadšená je, že chtějí doma chovat šváby a brouky, nic roztomilejšího totiž ještě neviděli.“

Letní příměstský Mensa tábor na PřF OU

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 10. 2019