OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > O fakultě > Aktuality

• Obrázek

Mezinárodní matematická soutěž Vojtěcha Jarníka zrušena!

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity (PřF OU) preventivně ruší 30. ročník Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka. Reaguje tak preventivně na celosvětově se šířící nákazu koronavirem.

Matematici z celého světa musejí v návaznosti na šíření koronaviru napříč světem zrušit cestu do Ostravy. Tradiční soutěž, která na sever Moravy každoročně přitáhne desítky matematických mozků, z preventivních důvodů dostala stopku.

Pro následujících 30 dnů jsme zrušili veškeré mezinárodní akce na naší fakultě. Až do odvolání jsme zrušili také zahraniční cesty zaměstnanců a studentů. Pro zaměstnance i studenty platí po návratu ze zahraničí čtrnáctidenní karanténa,“ informoval v dopisu zaměstnance i pracovníky děkan PřF OU docent Jan Hradecký.

Organizátoři jedné z nejstarších soutěží v Evropě tak musejí oslavy 30 let soutěže odsunout na příští rok. „Zprávy o šíření koronaviru jsme sledovali. Samozřejmě nás to hodně mrzí, ale vývoj a finální rozhodnutí jsme ze své pozice příliš ovlivnit nemohli. Teď vše musíme administrativně dořešit a uzavřít. Na soutěžící se těšíme v dubnu 2021,“ říká za organizační tým katedry matematiky PřF OU docent Jan Šustek.

V třicetileté historii soutěže jde tak o vůbec první ročník, který musel být zrušen. „Je to pro nás nové, ale musíme se s tím zkrátka vypořádat. Nic podobného jsme v celé historii soutěže řešit nemuseli. Opravdu si nevzpomínám, že by nám do soutěže jakkoliv zasáhl nějaký koronavirus nebo jakékoliv jiné onemocnění,“ potvrzuje profesor Jaroslav Hančl z katedry matematiky PřF OU, který byl u zrodu samotné soutěže.

Zveřejněno / aktualizováno: 11. 03. 2020