Informace ke zrušení adaptačních kurzů, prodloužení termínu zápisů předmětů a online Úvodu do studia

UPOZORNĚNÍ: Platnost této informace již vypršela.

Zrušení adaptačních kurzů

Vzhledem k aktuální situaci napříč Českem vedení Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity z bezpečnostních důvodů rozhodlo o zrušení letošních adaptačních kurzů, které se měly uskutečnit v termínech 16.–18. září a 17.–18. září.

Řada z Vás i nás aktuálně čelí problémům, které způsobilo extrémní počasí. Jak jsme již informovali včera (14. září), plně si uvědomujeme závažnost současné situace a nechceme nikoho vystavit jakémukoliv nebezpečí při cestě na adaptační kurz ani v jednotlivých kempech. Trvat na jejich průběhu by bylo hazardem s bezpečím i zdravím Vás našich studujících i našich pracujících.

V návaznosti na toto rozhodnutí budeme v následujících dnech řešit vrácení registračních poplatků, které jste pro účast na adaptačních kurzech museli složit. O dalším postupu budete po dořešení administrativních úkonů dále informováni.

Informace k zápisům předmětů

Vzkaz máme pro všechny studující 1. ročníků bakalářských studijních programů. Uvědomujeme si, že mnozí z Vás aktuálně řeší složitou životní situaci způsobenou extrémními povodněmi a elektronický zápis předmětů, který odstartoval 16. září v 7:00, pro Vás může být takřka neproveditelný. Chceme Vás uklidnit a ujistit, že se budeme snažit Vám co nejvíce vyjít vstříc.

Zápisy se rozběhly tak, jak bylo naplánováno. Máme také aktualizaci pro všechny naše studující, kteří vzhledem k aktuální situaci nemohou zápisy předmětů provést. Elektronické zápisy předmětů jsou prodlouženy do 24. září. V případě dotazů se obracejte na e-mail .

Jen připomínáme, že na studentských e-mailech od nás máte odkaz na prezentaci se všemi relevantními informacemi od studijního oddělení. V e-mailu najdete také odkaz na návod, jak si zapsat předměty. Pro jistotu přikládáme i sem:

Často se nás ptáte na rozvrhové souběhy. Pokud se Vám předměty v rozvrhu překrývají, doporučujeme předměty zapsat a následně vše řešit s tajemníky příslušných kateder, pod něž spadá souběžný předmět.

V případě dalších nejasností se obracejte přímo na proděkana pro studium a celoživotní vzdělávání doktora Pavla Smolku – email: , mobil: 604 517 402.

Úvod do studia bude online v pátek 20. září od 13 hodin

V návaznosti na zrušení adaptačních kurzů zpřístupníme online všem studujícím 1. ročníků bakalářských studijních programů v pátek 20. září od 13. hodiny streamovaný Úvod do studia.

Stream v MS TEAMS

Přístupový kód najdete před startem streamu ve svých studentských e-mailech.

Pokud Vám aktuální situace neumožňuje stream sledovat v daném termínu, nezoufejte, k dispozici budete mít i záznam.

Držíme palce, ať nastalá extrémní situace brzy skončí a můžeme se všichni v pořádku potkat na začátku semestru u nás v Ostravě.

Vaše Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 09. 2024