Osmáci si užili chemické odpoledne na katedře chemie Přírodovědecké fakulty

logolink

Katedra chemie PřF OU zažila 14. června 2012 opět rušné odpoledne. Navštívili ji žáci 8. třídy ZŠ Bohumínská v Ostravě s paní učitelkou Mgr. Věrou Kozubovou, která na této ZŠ vyučuje chemii. Byla to skupina žáků, kteří navštěvují ve své škole seminář z chemie, protože je tento přírodovědný obor velmi zajímá.

Tito „chemií nadšení“ teenageři shlédli „Malou chemickou show“ v podání doc. Marie Solárové, která bravurně a zároveň zábavně předvedla efektní pokusy z oblasti chemických „kouzel“ a dále navštívili chemickou laboratoř katedry chemie PřF OU, kde pod vedením studentů učitelství chemie sami prováděli pokusy a zároveň vyplňovali motivační pracovní listy, rovněž vytvořené studenty NMgr. studia učitelství chemie.

To, že chemie tyto žáky hodně baví, bylo patrné během celé návštěvy. Ochotně pomáhali při demonstracích pokusů, když paní doc. Solárová potřebovala dobrovolníky, nadšeně prováděli pokusy v chemické laboratoři a se zájmem vyplňovali pracovní listy. Na závěr slíbili, že během příštího školního roku nacvičí nějaké chemické představení oni sami a zase na oplátku pozvou nás!

Bylo to opravdu krásně chemické zábavné a zajímavé odpoledne. Je to radost vidět nejen nadšené, chemií „zapálené“ teenagery, ale i „učící se“ budoucí učitele tohoto oboru, kteří si tak zatím zkoušejí výuku „nanečisto“ (a jde jim to dobře!) a taky neskutečnou energii, sršící z doc. Solárové, která to s chemií, dětmi a mládeží fakt umí (kromě toho hraje chemické divadlo s dalšími kolegy „docentoherci“ z katedry chemie). Díky ní nám vyrůstají šikovní učitelé chemie, kteří umí nadchnout pro chemii i své žáky. A díky popularizačním akcím podporujeme u dětí zájem o chemii, takže když se to všechno daří, je vyhráno - chemie umí být zábavná a o to přece jde.

Tato akce byla realizována v rámci projektu OPVK „Svět vědy - záhadný i zábavný“ (registrační číslo projektu CZ.1.07/2.3.00/35.0053), který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

Chemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemieChemické odpoledne na katedře chemie