OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > O fakultě > Aktuality

Ostrava ožila dalším ročníkem Dnů geografie

Geografové ostravské Přírodovědecké fakulty až do 23. listopadu nabízejí sérii přednášek, workshop nebo koncert. Už 4. ročník Dnů geografie se letos znovu uskuteční na pracovišti v Chittussiho ulici. Šanci vypravit se do blízkých i dálných zemí pak dostanou také návštěvníci auly Ostravské univerzity nebo Centra Pant.

Zájemcům o geografii se představily studentské organizace EGEA & SSG. Fyzický geograf a fotograf Jan Miklín pak všechny zájemce vzalna exkurz po krajině Namibie.

Návštěvníci Hladnovského kopce nebo Centra Pant se můžou dozvědět víc informací o studiu v zahraničí v rámci programu Erasmus+ nebo se pohledem našich odborníků podívají na situaci Arktidy nebo Rwandy.

Zlatými hřeby letošních Dnů geografie v Ostravě jsou populárně-naučná přednáška děkana Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity Jana Hradeckého s provokativním názvem „Proč je česká krajina tak (ne-)mocná“ a komponovaný večer v aule Ostravské univerzity „Kistové z údolí Pankisi“, při kterém studenti Ostravské univerzity a Univerzity Karlovy budou prezentovat výsledky své terénní exkurze do etnicky pestrého koutu Gruzie a nabídnou i speciální koncert gruzínsko-čečenského folklórního souboru Pankisi Ensemble.

Zkrátka ale nepřijdou ani zájemci o praktičtější ukázky práce dnešních geografů. Už tradiční GIS Day nabídne workshop, při němž se návštěvníci můžou seznámit s moderními geografickými informačními systémy.

Další informace o Dnech geografie

Program Dnů geografie v Ostravě:
13. listopadu v čase 16.40–17.00, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-312
EGEA & SSG – studentské organizace pro geografy (Kristýna Zsemlovicsová)

13. listopadu v čase 17.00–18.00, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-312
Divoká zvířata & krajina Namibie (Jan Miklín)

16. listopadu v časech 8.00, 9.10, 10.20, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-109
GIS Day (workshop). Na akci je nutné se předem registrovat na .

19. listopadu v čase 16.00–17.30, PřF OU, Chittussiho 10, Slezská Ostrava, místnost M-240
Erasmus+ aneb nebojte se studia v zahraničí (Veronika Kapustová a Martin Solik)

19. listopadu v čase 18.00–21.00, Centrum PANT, Čs. legií 22, Moravská Ostrava
Komu patří Arktida? (Adam Kočí)