Akademický senát Přírodovědecké fakulty navrhne pokračování Jana Hradeckého ve funkci děkana

Akademický senát Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity dnes vybíral děkana pro další čtyřleté období. Senátoři měli na výběr mezi stávajícím děkanem doc. RNDr. Janem Hradeckým, Ph.D. a prof. Ing. Boleslavem Tarabou, CSc. Svými hlasy nakonec potvrdili pokračování současného vedení.

Doc. RNDr. Jan Hradecký, Ph.D. hned v prvním kole volby získal potřebnou nadpoloviční podporu 14 senátorů, zatímco prof. Ing. Boleslav Taraba, CSc. uspěl u 6 senátorů.

„Chtěl bych poděkovat senátorům za to, že mi dali důvěru. Myslím, že máme před sebou řadu výzev, které se pokusíme splnit. Budeme chtít být ještě lepší přírodovědeckou fakultou a budeme se snažit neztratit se v konkurenci a být v něčem jiní, inovativní. To je myslím i cesta, kterou jdeme i na úrovni naší univerzity,“ prohlásil krátce po rozhodnutí Akademického senátu Přírodovědecké fakulty doc. RNDr. Jan Hradecký, Ph.D.

Jedním z největších úkolů pro vedení fakulty bude v následujícím období rekonstrukce budovy A.

„Už na tom začínáme velmi intenzivně pracovat s projekční kanceláří, která vyhrála veřejnou zakázku. Doufám, že se akademikům, kteří pracují v budově A, bude po úpravách lépe pracovat, budou mít motivační prostředí, a že z modernizace budou těžit i studenti,“ uzavřel stávající děkan.

Návrh Akademického senátu Přírodovědecké fakulty ještě musí posvětit rektor Ostravské univerzity prof. MUDr. Jan Lata, CSc.

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 11. 2018