Akademický senát naší fakulty bude vybírat ze dvou kandidátů na děkana

O křeslo děkana naší fakulty nakonec budou v pátek 2. prosince usilovat jen docent Pavel Drozd z katedry biologie a ekologie a doktorka Zuzana Václavíková z katedry matematiky. Docent Roman Maršálek z katedry chemie se své kandidatury v samém závěru shromáždění akademické obce vzdal.

Na pátečním shromáždění akademické obce představili všichni kandidáti – docent Pavel Drozd, docent Roman Maršálek a doktorka Zuzana Václavíková – své vize a následně odpovídali na dotazy přítomným akademikům, studentům i pracovníkům. Dotazy se točily kolem dalšího rozvoje fakulty, bilancování předešlých let i pohledů na některé problémy, které tíží nejen naši akademickou obec. Po skončení moderované veřejné diskuse se všemi kandidáty oznámil docent Maršálek z katedry chemie své odstoupení od kandidatury.

Děkujeme všem kandidátům za jejich vystoupení, odpovědi a účastníkům shromáždění akademické obce i zástupcům ostatních fakultních oddělení za jejich účast i dotazy.

tento pátek 2. prosince od 14:30 tak budou senátoři naší fakulty rozhodovat, zda na funkci děkana navrhnou rektorovi Ostravské univerzity docenta Pavla Drozda nebo doktorku Zuzanu Václavíkovou, kteří se na shromáždění pochlubili, že jsou jejich rodiny vzdáleně provázány.

Doc. Mgr. Pavel Drozd, Ph.D.

RNDr. Zuzana Václavíková, Ph.D.

Akademický senát naší fakulty bude vybírat ze dvou kandidátů na děkana

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 12. 2022