Máme za sebou premiérový Starter!

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity odstartovala říjen setkáním na hladnovské PrOlUce. Premiérový STARTER návštěvníkům nabídl představení novinek, seznamovačku se studentskými organizacemi i novým systémem studentského doučování.

Nový Akademický rok zahájila Ostravská univerzita celouniverzitní akcí OUpener, jehož nedílnou součástí byla také imatrikulace pro všechny studenty prvních ročníků. Na naší Přírodovědecké fakultě jsme pak připravili setkání pro všechny studenty, kteří dostali šanci seznámit se s novinkami pro tento akademický rok, se studentskými organizacemi i s dalšími studentkami a studenty napříč naší fakultou.

Od začátku semestru slouží všem na Hladnově zrenovovaná kuchyňka, která je naší reakcí na studentskou soutěž nápadů. Kromě celkové renovace jsme rozšířili počet míst k sezení a vše dle přání vítězky soutěže, Lucie Parolkové, doplnili také o lednici, kde si studenti mohou uchovat svá jídla z domu a samoobslužnou část s možností uvařit si čaj nebo kávu za symbolickou cenu. Kuchyňku vnímáme také jako prostor k vzájemnému neformálnímu setkávání nejen studentů mezi sebou, ale také studentů s akademiky i neakademiky. Zároveň ještě pracujeme i na vylepšení zázemí v budově C, kde také chceme v rámci možností studentům nabídnout zázemí. Pro nový akademický rok znovu počítáme s pravidelnými setkáními se studenty i zaměstnanci. Využít chceme všechny možné prostory fakulty,“ říká děkanka Přírodovědecké fakulty doktorka Zuzana Václavíková.

Tou největší novinkou je systém doučování DOUČKO, který bude čistě v studentské režii a měl by pomoci všem, kteří si nebudou jistí ve vybraných studijních oblastech a budou potřebovat zapracovat na svých nedostatcích.

Díky nominacím našich kateder se nám povedlo sestavit studentský tým, který bude zájemcům ze studijních oblastí k dispozici online i fyzicky. Fakultní koordinátorkou se stala doktorandka Katedry biologie a ekologie Radana Chytilová, která teď s námi ladí představy studentů. V následujících týdnech počítáme s tím, že vše naplno rozjedeme, tak aby naše studentky a studenti měli tuto pomoc k dispozici ještě před zkouškovým obdobím,“ vysvětluje proděkan pro studium a celoživotní vzdělávání PřF OU doktor Pavel Smolka.

Svou premiéru mezi studentskými organizacemi si na Starteru odbyl nový Klub cestovatelů OU, za nímž stojí doktorandka Katedry biologie a ekologie Eva Bílková a student Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje Jaroslav Šnobl. Budeme se  těšit na další setkání v prostorách naší Přírodovědecké fakulty.

Premiérový Starter

Zveřejněno / aktualizováno: 13. 10. 2023