Spouštíme druhý ročník studentské soutěže nápadů

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity i letos dá prostor kreativitě svých studentek a studentů. První ročník Soutěže studentských nápadů se zaměřil na prostor hladnovského Atria a přinesl modernizaci kuchyňky pro studující a zaměstnance. Letos si v soutěži fakultní studentky, studenti i studentské týmy vyzkoušejí roli influencerů a marketérů.

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity (PřF OU) spouští druhý ročník Soutěže studentských nápadů. Tentokrát vedení fakulty nabídne studentkám, studentům i studentským týmům možnost stát se fakultními influencery a marketéry.

To téma propagace se přímo nabízí, protože se studentkami a studenty jsme spolupracovali už v rámci kampaní Ostravské univerzity. My jim chceme dát ještě víc prostoru a nedržet je jen v předem nastavených mantinelech. Proto přicházíme se dvěma soutěžními kategoriemi, ve kterých se mohou realizovat. V rámci jedné tak mohou vytvořit vlastní koncept videa, kterým by chtěli představit studovaný obor, naši fakultu či naši Ostravu. V rámci druhé pak přijít s vlastním návrhem propagačního předmětu, který podle nich nejlépe vystihuje naši fakultu a zároveň by zaujmul i další studující nebo i naše partnery. Už teď jsem na nápady zvědavá,“ říká děkanka PřF OU doktorka Zuzana Václavíková.

Systém přihlášení je obdobný jako vloni. Na webu najdou všichni zájemci registrační formulář, jehož vyplnění je pro účast v soutěži klíčové. Zároveň ale všichni potenciální soutěžící nesmějí zapomenout na skutečnost, že pro úspěšnou registraci již potřebují mít svůj nápad nebo návrh připravený. Čas na přihlášení mají zájemci do 9. června. Také letos Přírodovědecká fakulta odmění nejlepší soutěžící – a to v obou kategoriích.

Stejně jako vloni o nejlepších soutěžících rozhodne hodnotící komise složená ze zástupců vedení fakulty, akademiků, studujících i dalších pracovníků. Plusové body mohou soutěžící získat za zpracování, originalitu, prezentaci návrhu nebo dvojjazyčné verze videí. Všem určitě doporučím návštěvu našeho soutěžního webu, kde najdou i podrobná pravidla soutěže,“ popisuje proděkan pro rozvoj a internacionalizaci PřF OU doktor Jan Macháček.

Pro nejlépe vyhodnocené autorky a autory propagačního videa máme finanční odměnu (1. místo – 6 tisíc Kč, 2. místo – 4 tisíce Kč, 3. místo – 2000 Kč). Pro nejlépe vyhodnocené autorky a autory propagačního předmětu máme finanční odměnu (1. místo – 3 tisíce Kč, 2. místo – 2 tisíce Kč, 3. místo – 1 tisíc Kč).

O nejlepších nápadech/návrzích by mělo být jasno nejpozději do 30. června 2024. Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity si vyhrazuje právo soutěž pozastavit, prodloužit stanovené lhůty, nebo reagovat na některé obtížně ovlivnitelné skutečnosti.

Zveřejněno / aktualizováno: 26. 04. 2024