Přírodovědecká fakulta rozšiřuje nabídku pro studující a vyučující ze středních škol

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity letos nabízí rekordní počet aktivit pro studující a vyučující ze středních škol. I díky podpoře statutárního města Ostrava naše katedry připravili pro zájemkyně a zájemce program nejen na léto.

S končícím školním rokem Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity znovu otevřela ucelenou nabídku letních škol pro vyučující i studující ze středních škol. Vyberou si zájemci o biologii, biofyziku, environmentální geografii, chemii či informatiku.

Jsme rádi, že se nám díky podpoře statutárního města Ostrava podařilo rozšířit nabídku z předešlých let. Nově se tak do tvorby programů zapojili naši biofyzici a informatici a z programů letních škol mám velkou radost. Stále platí to, že chceme na naší fakultě nabízet dostupný, a hlavně zajímavý program na léto, který účastníkům z řad nejen nadaných a talentovaných žáků ale i vyučujících rozšíří jejich obzory a pomůže se zorientovat v aktuálních trendech. V danou chvíli běží online registrace a pořadatelé začínají počítat letošní účastníky a účastnice,“ říká hlavní koordinátor aktivit Mgr. Stanislav Ožana, Ph.D.

Kromě letních škol navíc Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity spouští také mentorský program pro talentované studující ze středních škol, kteří si mohou u nás osahat vědeckou práci v oblastech biologie, geografie, informatiky nebo matematiky. Do projektu „Vědkyní / vědcem na vysoké na zkoušku“ se mohou zájemkyně a zájemci ve spolupráci se svými vyučujícími hlásit do poloviny června. O desítce účastníků projektu následně rozhodne komise složená z jednotlivých lektorů PřF OU.

Projekt navazuje na naše obdobné a úspěšné aktivity z minulosti, kdy k nám na základě doporučení vyučujících docházeli nadané středoškolačky a středoškoláci a učili se dělat první vědecké krůčky. Všem účastníkům můžeme slíbit, že se nebudou nudit a v průběhu několika měsíců získají schopnosti, které se jim pro vědeckou kariéru mohou víc než hodit. V minulosti se tak absolventi našich obdobných programů, mohli už před maturitou pochlubit publikacemi ve vědeckých časopisech,“ přibližuje Ožana.

V nejbližších týdnech navíc PřF OU spustí soutěž „Podpoř biodiverzitu na území Ostravy“, která středoškolačkám a středoškolákům umožní kreativně pracovat s přírodou kolem sebe.

Nabídka letních škol

Vědkyní | vědcem na vysoké na zkoušku

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 06. 2024