OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta

Diana Barseghyan

Základní

Životopis

Publikační činnost

Výuka

Vedené závěrečné práce

Projekty a granty


titul, jméno, příjmení:doc. Mgr. Diana Barseghyan, Ph.D.
místnost, podlaží, budova: A 120, budova A
funkce:
obor činnosti:
katedra / středisko (fakulta): Katedra matematiky (Přírodovědecká fakulta)
telefon, mobil: 553 46 2135
e-mail:
osobní WWW stránka:http://www1.osu.cz/~barseghyan/

Vzdělání

2007 – 2010Ph.D. (Matematická Analýza), Moskevská státní univerzita M. V. Lomonosova
2001 – 2007Master v Matematice, Jerevanská státní univerzita

Kvalifikace

2015Habilitace (Ostravská Univerzita)
2010Ph.D. (Moskevská státní univerzita M. V. Lomonosova)

Zaměstnání, praxe (včetně postdoktorandských pozic)

2014 – dosudOstravská univerzita
2014 – dosudÚstav jaderné fyziky AV ČR
2013 – 2014Friedrich-Alexander Universität Erlangen-Nürnberg, Německo
2011 – 2013Ústav jaderné fyziky AV ČR

Odborné zaměření

Matematická analýza
Matematická fyzika
Aplikovaná matematika

Členství v profesních organizacích, redakčních radách a poradních orgánech

International Association of Mathematical Physics (IAMP)

Působení v zahraničí

2013Mittag-Leffler Institute (Švédsko)

Jazykové znalosti

Angličtina
Čeština
Rustina
Arménština


Vybrané publikace

Barseghyan, D. a Exner, P. A magnetic version of the Smilansky-Solomyak model. J PHYS A-MATH THEOR. 2017, č. 50, ISSN 1751-8113.
Barseghyan, D. a Exner, P. A REGULAR ANALOGUE OF THE SMILANSKY MODEL: SPECTRAL PROPERTIES. REP MATH PHYS. 2017, č. 80, s. 177-192. ISSN 0034-4877.
Barseghyan, D. a Rossi, O. On a class of Schroedinger operators exhibiting spectral transition. In: Functional Analysis and Operator Theory for Quantum Physics: The Pavel Exner Anniversary Volume. Švýcarská konfederace: European Mathematical Society Publishing House, 2017. s. 55-69. EMS Series of Congress Reports, vol.12. ISBN 978-3-03719-175-0.
Barseghyan, D. On inequalities of Lieb-Thirring type. MATH NOTES+. 2007, č. 82, s. 451-460. ISSN 0001-4346.

Všechny publikace

Barseghyan, D. a Exner, P. A magnetic version of the Smilansky-Solomyak model. J PHYS A-MATH THEOR. 2017, č. 50, ISSN 1751-8113.
Barseghyan, D. a Exner, P. A REGULAR ANALOGUE OF THE SMILANSKY MODEL: SPECTRAL PROPERTIES. REP MATH PHYS. 2017, č. 80, s. 177-192. ISSN 0034-4877.
Barseghyan, D. a Rossi, O. On a class of Schroedinger operators exhibiting spectral transition. In: Functional Analysis and Operator Theory for Quantum Physics: The Pavel Exner Anniversary Volume. Švýcarská konfederace: European Mathematical Society Publishing House, 2017. s. 55-69. EMS Series of Congress Reports, vol.12. ISBN 978-3-03719-175-0.
Barseghyan, D., Exner, P., Kovarik, H. a Weidl, T. Semiclassical bounds in magnetic bottles. REV MATH PHYS. 2016, č. 28, s. 1-29. ISSN 0129-055X.
Barseghyan, D., Exner, P., Khrabustovskyi, A. a Tater, M. Spectral analysis of a class of Schrodinger operators exhibiting a parameter-dependent spectral transition. Journal of Physics A: Mathematical and Theoretical. 2016, č. 49, s. 1-19. ISSN 1751-8113.
Barseghyan, D. a Khrabustovskyi, A. Gaps in the spectrum of a periodic quantum graph with periodically distributed ?'-type interactions. J PHYS A-MATH THEOR. 2015, roč. 48, s. 1-19. ISSN 1751-8113.
Barseghyan, D. a Exner, P. A regular version of Smilansky model. Journal of Mathematical Physics. 2014, č. 55, s. 1-17. ISSN 1089-7658.
Barseghyan, D. a Exner, P. A variation on Smilansky's model. In: Mathematical Results in Quantum Mechanics. World Scientific Publishing Co., 2014. s. 201-206. ISBN 978-981-4618-13-7.
Barseghyan, D. a Exner, P. Spectral estimates for Dirichlet Laplacians on perturbed twisted tubes. Operators and matrices. 2014, č. 8, s. 167-183. ISSN 1846-3886.
Barseghyan, D. Inverse Problems and Applications. 2013.
Barseghyan, D. a Exner, P. Spectral Analysis of Schroedinger Operators with Unusual Semiclassical Behavior,: Spectral Analysis of Schroedinger Operators with Unusual Semiclassical Behavior,. Acta Polytechnica. 2013, č. 53, s. 271-279. ISSN 1210-2709.
Barseghyan, D. a Exner, P. Spectral estimates for Dirichlet Laplacians and Schrödinger operators on geometrically nontrivial cusps. Journal of Spectral Theory. 2013, č. 3, s. 465-484. ISSN 1664-039X.
Barseghyan, D. a Exner, P. Spectral estimates for a class of Schrödinger operators with infinite phase space and potential unbounded from below. J. Phys. A, Math. Theor.. 2012, č. 45, s. 1-14.
Barseghyan, D. Possibility to strengthen the Lieb-Thirring inequality for systems of functions of special type. Moscow University Mathematics Bulletin. 2011, č. 66, s. 93-100. ISSN 0027-1322.
Barseghyan, D. Applications of inequalities of Lieb-Thirring type to spectral theory. MATH NOTES+. 2010, č. 88, s. 160-164. ISSN 0001-4346.
Barseghyan, D. On the possibility of strengthening the Lieb-Thirring inequality. MATH NOTES+. 2009, č. 86, s. 753-766. ISSN 0001-4346.
Barseghyan, D. On inequalities of Lieb-Thirring type. MATH NOTES+. 2007, č. 82, s. 451-460. ISSN 0001-4346.


Nenalezen žádný záznam.



Nenalezen žádný záznam.

instagram
facebook
twitter
rss
social hub