Přijďte se pobavit a vzdělávat na letošní ročník EKOFILMu!

Tradiční mezinárodní filmový festival EKOFILM, jehož 39. ročník se uskuteční od 3. do 6. října ve třech městech Moravskoslezského kraje - v Ostravě, Karviné a Českém Těšíně, přinese nejen soutěžní a nesoutěžní projekce filmů, ale také atraktivní a bohatý doprovodný program pro všechny, koho zajímá zdravý životní styl a odpovědné zacházení s životním prostředím. Doprovodný program je určen všem věkovým skupinám od dětí přes teenagery až po dospělé a je koncipován tak, aby si vybrali nejen odborníci, ale i laická veřejnost.

Přírodovědecká fakulta Ostravské univerzity připravila do programu tohoto festivalu tyto akce:

• Ve čtvrtek 3. 10. dopoledne v ostravském kině Vesmír zahrají naši „docentoherci“ z katedry chemie spolu s dalšími kolegy i studenty z této katedry divadelní představení „Zkrocení zlé kyseliny“ – neuvěřitelně zábavná a zároveň poučná pohádka o tom, jak nedopatřením z laboratoře kyselina sírová unikla, sežrala, na co přišla, a jak byla nakonec polapena a lidem sloužila.
  • V pátek 4. 10. se bude konat od 9.00 do 14.00 hod v učebně M427 konference „Příroda ve městě“. Cílová skupina posluchačů je každý se zájmem o životní prostředí z řad veřejnosti, studentů, ale i odborníků. Příspěvky na konferenci budou přednášet jak pracovníci katedry biologie a ekologie PřF OU, tak externí odborníci z oboru biologie a ekologie (program konference).
  • V sobotu 5. 10. od 9.30 do 16.30 hod na Masarykově náměstí budou studenti z katedry chemie PřF OU ve dvou stáncích předvádět domácí chemické pokusy a pokusy se 4 živly (oheň, země, voda, vzduch) – každý návštěvník si bude moct sám tyto experimenty vyzkoušet! (program Ekopouti)

Nabídka letošního EKOFILMu je obrovská! Program a další podrobné informace si zájemci mohou najít na http://www.ekofilm.cz, kde jsou veškeré zprávy a důležité festivalové údaje postupně aktualizovány.

Přijďte se na letošní ročník EKOFILMu pobavit a vzdělávat i vy! Bude to stát za to!

Zveřejněno / aktualizováno: 18. 11. 2022