OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > Součásti fakulty > Katedra biologie a ekologie > Ze života katedry

Nový druh epifytického mechu z Pamíru

BRYOLAB, tedy Bryologická laboratoř katedry biologie a ekologie slaví další úspěch v taxonomii mechorostů. Právě v těchto dnech totiž prestižní časopis Turkish Journal of Botany opublikoval popis nového druhu pro vědu, který objevil V. Plášek a jeho tým. Nazván byl podle místa nálezu Orthotrichum pamiricum (šurpek pamírský). Tento druh se vyskytuje pouze na hranici Tádžikistánu a Afghánistánu, v kaňonovitém údolí řeky Panj, kde roste na kůře listnatých dřevin.

Blíže si o tomto druhu může přečíst na journals.tubitak.gov.tr.

Nový druh epifytického mechu z PamíruNový druh epifytického mechu z PamíruNový druh epifytického mechu z PamíruNový druh epifytického mechu z Pamíru

Zveřejněno / aktualizováno: 12. 03. 2017

soundcloud