OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > Součásti fakulty > Katedra biologie a ekologie > Ze života katedry

Oceánolog docent Ďuriš v pořadu Milénium hovoří na téma „Podaří se zachránit korály?“

Prof. RNDr. Zdeněk Ďuriš, CSc., pracovník Katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty OU v Ostravě, oceánolog, učitel a vědec, který objevil dvacet nových živočišných druhů, se věnuje kromě jiného i problémům biodiverzity korýšů na korálových útesech a publikuje o jejich vztazích s mořskými houbami, sasankami, koráli, ostnokožci a jinými obyvateli útesů.

16. listopadu 2010 se zúčastnil debaty na téma záchrany korálů v pořadu Milénium na ČT 24.

Zveřejněno / aktualizováno: 19. 09. 2016

soundcloud