Slavnostní ukončení absolventů Rozšiřujícího studia učitelství fyziky pro základní a střední školy

Na Katedře fyziky PřF OU jsme dne 30. srpna 2022 předali osvědčení o absolutoriu Rozšiřujícího studia učitelství fyziky pro základní a střední školy skupině 11 našich úspěšných absolventů. Jednalo se o učitele, kteří si dobrovolně a ve vlastním volném čase doplnili své předměty právě o fyziku. Ve tříletém studiu se v této skupině setkali učitelé matematiky, chemie, biologie, ale také dějepisu nebo španělštiny či angličtiny, kteří nyní mohou aprobovaně učit na svých školách také fyziku. Jeden z absolventů dokonce dosud ve školství nepracuje, ale právě díky rozšiřujícímu studiu učitelství fyziky se vyučovat chystá.

Potěšilo nás, že studenti hodnotili pozitivně jak přístup vyučujících, tak obsah absolvovaných kurzů a také podíl praktické výuky. Věříme, že i v následujících letech na naší katedře připravíme další absolventy, kteří budou fyziku učit kvalitně a zaujmou pro tento perspektivní obor také své žáky.

Zveřejněno / aktualizováno: 02. 09. 2022