Erasmus stáž pro PhD studenty

Chci na krátkodobou PhD mobilitu, co pro výjezd musím udělat?

Výběr přijímající instituce

Může jít o jakoukoliv státní, veřejnou nebo soukromou organizaci působící na trhu práce nebo v oblasti vzdělávání, výzkumu, odborné přípravy a práce s mládeží, neziskovou organizaci, veřejný subjekt na místní, regionální nebo národní úrovni. Stáž nelze realizovat v orgánech EU a subjektech EU. Délka stáže musí být 30 dní.

Konzultace se školitelem, případně s katedrovými koordinátory mobilit

Plán a obsah krátkodobé PhD mobility musí odpovídat vašemu studijnímu programu na OU. Oborovou relevanci posoudí váš školitel nebo garant studijního programu.

Přihláška a výběrové řízení

Výběrové řízení se koná zpravidla dvakrát do roka (v závislosti na dostupných prostředcích), a to v březnu a říjnu. Nejbližší termín pro podání přihlášek na krátkodobou PhD mobilitu je: 15. února – 31. března 2024.

Vyplněnou přihlášku (má dvě části), kterou stáhnete níže zašlete emailem fakultní koordinátorce mobilit.

Přihláška na erasmus stáž – část1

Přihláška na erasmus stáž – část2

K přihlášce nezapomeňte přiložit také potvrzení od přijímající instituce stvrzující vaše přijetí na mobilitu. Potvrzení musí vyjadřovat souhlas přijímající instituce s programem vaší mobility.

Learning Agreement

Spolu s katedrovým koordinátorem/ katedrovou koordinátorkou vyplníte tzv. Learning Agreement (studijní smlouvu). Obsahem LA je popis aktivit mobility. Formulář je ke stažení níže pod příslušnou lištou. Podepsaný Learning Agreement (studentem, vysílající organizací a přijímající organizací) zašlete fakultní koordinátorce mobilit.

Studijní smluva (Learning Agreement)

Pojištění a účastnická smlouva

Pro uzavření účastnické smlouvy, na jejímž základě obdržíte grant, je nutné mít sjednané pojištění na celou dobu pobytu. Smlouvu podepíšete zhruba měsíc před odjezdem.

Výše grantu

Do 14. dne mobility 79 EUR/ den
Od 15. do 30 dne aktivity 56 EUR/den

Účastníci obdrží grant na 21 dní stáže + 2 dny na cestu. Celková délka stáže je 30 dní.

Studenti s omezenými příležitostmi získávají na mobilitu dalších 150 EUR navíc.

Všechny detaily ohledně pojištění, účastnické smlouvy a grantu vám sdělí fakultní koordinátorka mobilit.

Opatření děkana č. 19/2022

Zveřejněno / aktualizováno: 09. 02. 2024