OU > O univerzitě > Struktura univerzity > Fakulty a ústavy > Přírodovědecká fakulta > Součásti fakulty > Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement > Aktuality

Spojení uměleckého talentu a přírodních věd v praxi

Naše Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) nenabízí podporu jen talentům ve fyzice, matematice, chemii, informatice nebo geografii.

Nadaní jsou mezi námi napříč obory, a tak jsme podpořili zajímavý experiment studentky Fakulty umění. Pomocí termokamery zkoušela ztvárnit děje, které jsou čistě fyzikální povahy. V tomto případě fyzikální veličina teplota. Je určitě velmi obohacující vidět, jak umělecky zaměřený kreativec pracuje s přesnými výsledky fyzikálního měření,“ potvrzuje vedoucí CVVPT doc. PaedDr. Jana Škrabánková, Ph.D.

Tyto trendy plně korespondují se směrem STEAM (Science, Technology, Engineering, Art and Mathematics).

Moje práce nakonec dopadla při klauzuře velmi dobře. Za možnost využít vybavení CVVPT patří Přírodovědecké fakultě můj dík. Doufám, že v budoucnu na ni třeba ještě dále navážeme,“ říká studentka volné grafiky Fakulty umění Valéria Nemcová.

Obrázek

Zveřejněno / aktualizováno: 10. 03. 2020