Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement se účastnilo konference Talent City 2022

Konference Talent City 2022 postavila do hlavní role nadání. Do akce statutárního města Ostrava se zapojila také Ostravská univerzita v čele s naším Centrem pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT).

Hned na několika místech v Ostravě se v polovině září (14.–15. 9. 2022) uskutečnila konference Talent City 2022, která se zaměřila na otázky podpory a rozvoje talentů hned v několika oblastech. Mezi vystupujícími nechyběli ani zástupci Ostravské univerzity. V sekci Talent a vzdělávání se představilo také naše CVVPT. Mezi vystupujícími tak nechyběla ani vedoucí CVVPT docentka Jana Škrabánková, která spolu se zástupcem ředitele třineckého gymnázia magistrem Marianem Plucnarem vedla diskusní seminář „Máme ve škole nadané žáky?“, a zároveň moderovala odbornou debatu „Talent ve škole – jak o něj nepřijít?“.

Jsme moc rádi, že se odborné debaty na naše pozvání zúčastnili renomovaní odborníci na problematiku nadaných z České republiky, kteří s námi dlouhodobě spolupracují. Z diskusního semináře i odborné debaty si společně odnášíme příjemné pocity a pozitivní reakce publika,“ říká docentka Škrabánková.

Mezi vystupujícími tak nechyběli například profesor Josef Molnár z Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, edukoučka Mgr. Irena Hošková a také ředitelka a jednatelka uherskohradišťské MŠ a ZŠ Academic School PhDr. Věra Olšáková.

Zveřejněno / aktualizováno: 27. 09. 2022