Archiv aktualit
Geomorfologové Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity (PřF OU) zmapovali 252 let vývoje třetího nejvyššího vrcholu Moravskoslezských Beskyd. Ze dřeva původních smrků, terénu, meteorologických dat i záznamů vyčetli, jak se hora Kněhyně proměňovala v čase a jaké faktory se do její současné podoby promítly. Jejich závěry můžou v budoucnu pomoci třeba s přesnějším určením rizika sesuvů v dané oblasti.
Fluviální geomorfologové Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity završili výzkum řečiště toku Evrotas. Se svým příběhem z řecké říční krajiny se dostali na stránky prestižního časopisu Earth Surface Processes and Landforms.
Již sedmým rokem jsme uspořádali Den GIS na katedře fyzické geografie a geoekologie (KFGG) Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity v Ostravě.
Biologové a geomorfologové ostravské Přírodovědecké fakulty spouští unikátní výzkum ostravských hald. Chtějí tak prokázat jejich vysokou hodnotu v dnešní krajině a přilákat na kopce nad Ostravou třeba i turisty.
Letošní, v pořadí již 12. ročník akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě, se konal v úterý 26. června 2018 od 8.30 do 13.00 hodin.
Evid IS.
Publ2 IS.
Zajímavé výsledky nejčastěji vzniknou, když se propojí vědci různých disciplín.
Unikátní mapu zelených veteránů a jejich ohrožených broučích obyvatel vytvořili entomologové z Biologického centra AV ČR a geoinformatici z Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Našli i vzácné brouky, kteří na mnoha místech Evropy již vyhynuli. Údaje sbírali v jihomoravských luzích na ploše 14 tisíc hektarů od roku 2006. Mapa je důležitým podkladem pro ochranu tohoto biologicky velmi cenného území.
Ukázat přírodní vědy jako krásné, tajemné a také zábavné má každoročně za cíl popularizační akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě. Letošní, v pořadí již 11. ročník, se uskutečnil v úterý 27. června 2017 od 8:30 do 13:00 hodin.