Učitelky z pražských mateřinek se proměnily ve studentky přírodních věd

Ostravské Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement se zapojilo do rozšíření kompetencí pražských učitelek z mateřských škol. Vedoucí doc. PaedDr. Jana Škrabánková, Ph.D. jim nedávno dokázala, že fyzikální a chemické pokusy můžou zvládnout i v prostředí mateřinky. „Všechny tyto experimenty jsou vybrány tak, aby splňovaly vysoké nároky na bezpečnost práce. Zároveň musím všechny ujistit, že pokusy nejsou nikterak toxické,“ vysvětluje doc. PaedDr. Jana Škrabánková, Ph.D.

Účastnicím dvouhodinového semináře v pražské Mateřské škole Rudná navíc dokázala, že si při experimentech vystačí i bez drahých pomůcek a chemikálií.

Zaujmout malé předškoláky nějakým tím pokusem nemusí být vůbec finančně nákladné. Všechno, co je pro podobné pokusy potřebné seženou v elektru, v papírnictví nebo i v potravinách,“ uzavírá vedoucí Centra pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement, pro které je jedním z hlavních cílů podpora talentovaných dětí.

Zveřejněno / aktualizováno: 08. 04. 2019