Naši absolventi

Ostravská geografie je spojena s řadou významných jmen, jsme na naše absolventy náležitě hrdí a přikládáme jejich výčet. Chybíte na našem seznamu? Stačí se nám ozvat a rádi Vás doplníme.

Veřejný sektor a diplomacie:

  • Pavel Chramosta – vedoucí oddělení dotací a rozvoje města, MěÚ Uherský Brod
  • Petr Fojtík – velvyslanectví Korejské republiky v ČR
  • František Kubeš – vedoucí Odboru strategického rozvoje a spolupráce Magistrátu města Brna
  • Jaroslav Kurfürst – ministerstvo zahraničních věcí, exvelvyslanec ČR v Belgii
  • Renáta Nagyová - Úrad vládneho auditu, Banská Bystrica
  • Jiří Novotný – starosta obce Trojanovice
  • Zbyšek Ondřeka – ředitel Muzea Těšínska, dříve diplomat na velvyslanectví v Polsku
  • Aleš Ottmár – velvyslanectví ČR v Moskvě
  • Přemysl Pela – Czech Centre London
  • Milan Půček – generální ředitel Národního zemědělského muzea v Praze
  • Zdeněk Semorád – náměstek pro řízení sekce evropských a národních programů Ministerstva pro místní rozvoj
  • Dušan Struna – vedoucí oddělení strategického rozvoje Magistrátu města Olomouce
  • Eva Tenzin - ministerstvo zahraničních věcí ČR

Soukromý sektor:

  • Tomáš Boruta – key account manažer Borcad cz s.r.o.
  • Otto Dušek – zakladatel známé cestovní kanceláře Dušek Tours
  • Jan Haruda – cestovatel, výtvarník, marketingový specialista
  • Michal Pitucha – ředitel pobočkové sítě M&M reality holding a.s.
  • Kristýna Prosecká – ŠKODA AUTO a.s.
  • Markéta Ubíková – digitální manažerka a koučka
  • Petr Vaněk – manažer komunikace Hyundai
  • Antonín Weber – vedoucí týmu v Deloitte

Neziskový sektor a média:

  • Tomáš Etzler – redaktor CNN a ČT
  • Ivana Pejić-Povolná – Česká rozvojová agentura, regionální koordinátorka pro Balkán
  • Přemysl Pela – Czech Innovation Expo
  • Pavel Muroň – projektový manažer organizace Člověk v tísni

Ředitelé škol:

  • Libor Bednář – jednatel a manažer Střední odborné školy umělecké a gymnázia, s.r.o.
  • Andrzej Bizoń – ředitel Polskie gimnazjum im. Juliusza Słowackiego v Českém Těšíně
  • Barbora Bolcarovičová – ředitelka ZŠ a MŠ na třídě dr. E, Beneše, Bohumín
  • Marek Grycz – ředitel ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem v Českém Těšíně
  • Daniel Kašička – ředitel Gymnázia Hladnov a Jazykové školy, Ostrava
  • Tomasz Śmiłowski – ředitel ZŠ a MŠ s polským vyučovacím jazykem v Karviné
  • Vladimír Kolder – ředitel Vyšší odborné školy DAKOL, o.p.s.
  • Jan Veselý – ředitel ZŠ generála Píky, Ostrava

Vysokoškolští pedagogové:

  • Pavel Bednář – Ústav regionálního rozvoje, správy a práva, Fakulta managementu a ekonomiky, UTB Zlín
  • Hynek Böhm – Katedra geografie, Pedagogická fakulta, TUL Liberec
  • Artur Boháč – Katedra geografie, Pedagogická fakulta, TUL Liberec
  • Oldřich Hájek – vedoucí Ústavu regionálního rozvoje, správy a práva, Fakulta managementu a ekonomiky, UTB Zlín
  • Jaroslav Koutský – děkan Sociálně ekonomické fakulty, Katedra regionálního rozvoje a veřejné správy, SEF UJEP Ústí nad Labem
  • Libor Lněnička – Katedra geografie, Pedagogická fakulta, MU Brno
  • Tibor Madleňák – vedoucí Katedry geografie, geológie a krajinnej ekológie, Prírodovedecká fakulta, Univerzita Mateja Bela, Banská Bystrica
  • Jiří Novosák – Ústav regionálního rozvoje, správy a práva, Fakulta managementu a ekonomiky, UTB Zlín
  • Klára Popková – Katedra geografie, Pedagogická fakulta, TUL Liberec
  • Robert Stojanov – Geografické migrační centrum, Přírodovědecká fakulta, UK Praha
  • Kamila Vondroušková – Katedra zdravotně-sociálních studií, Fakulta sociálních studií, OU Ostrava
  • Iva Tichá – Katedra sociálních věd, Fakulta sociálních studií, OU Ostrava
  • Miroslav Šerý – Katedra geografie, Přírodovědecká fakulta, UP Olomouc
  • Pavel Švec – Institut geoinformatiky, Hornicko-geologická fakulta, VŠB-TU Ostrava
  • Jaroslav Vencálek – Katedra politologie, Fakulta humanitních a prírodných vied, PU Prešov

Zveřejněno / aktualizováno: 01. 04. 2020