Archiv aktualit
Tři úspěšné studenty Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, kteří získali ocenění na studentské vědecké konferenci Student Research Conference 2017 PřF OU, vyzpovídala redaktorka Českého rozhlasu Ostrava Dagmar Misařová.
V pátek 30. června 2017 se uskutečnily v Domě kultury Akord slavnostní promoce absolventů bakalářských, magisterských a navazujících magisterských oborů i doktorského studia Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity.
Ukázat přírodní vědy jako krásné, tajemné a také zábavné má každoročně za cíl popularizační akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě. Letošní, v pořadí již 11. ročník, se uskutečnil v úterý 27. června 2017 od 8:30 do 13:00 hodin.
Ve dnech 22. až 24. května 2017 pořádala katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity pod záštitou děkana PřF OU doc. RNDr. Jana Hradeckého, Ph.D. již tradiční mezinárodní konferenci.
Ve středu 24. května 2017 proběhl v budově A Přírodovědecké fakulty seminář s názvem Aplikace Clarisketch a její využití ve výuce.
Publikace s názvem Vážky (Insecta: Odonata) České republiky, jejímiž autory jsou Aleš Dolný (hlavní autor), Dan Bárta a Filip Harabiš, byla oceněna jako nejlepší přírodovědecká encyklopedie roku 2016.
Zdeněk Ďuriš, profesor mořské biologie, špička ve svém oboru, patří mezi 10 oceánologů světa, kteří objevují úplně nové druhy krevet, potápí se v tropických i arktických vodách.
První Den Země se uskutečnil v roce 1970 v San Francisku. V USA měl úspěch a v roce 1990 se k Americe připojil postupně i zbytek světa.
Oceánolog prof. Zdeněk Ďuriš z katedry biologie a ekologie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity se ve svém výzkumu věnuje systematice a ekologii mořských korýšů, sám objevil na 30 dosud neznámých druhů.
Mezinárodní organizaci Plant for the Planet založil v roce 2007 v Německu devítiletý chlapec Felix Finkbeiner. Desítky tisíc dětí a teenagerů z celého světa sází stromy, aby odlehčili atmosféře naší planety od oxidu uhličitého. Podle údajů Plant for the Planet byly vysázeny už miliardy stromů.
Zůstane Bečva poslední štěrkonosnou řekou, která dosud není přerušena přehradou?
Už jste byli ve virtuální realitě? Nabízíme ochutnávku ve formě workshopu, kde si budete moci složit vlastní Cardboard :-) a nakouknout pomocí mobilních aplikací do virtuálního světa.
V pátek 29. září 2015 se v celé Evropě konalo na různých místech tradiční setkání veřejnosti s vědou v rámci Noci vědců. Letošním tématem bylo SVĚTLO a Přírodovědeckou fakultu OU i její bohatý program navštívilo na této akci celkem tisíc lidí1.
Je to už čtrnáct let, kdy v prestižním časopise Nature vyšel článek, jehož spoluautorem byl tehdy i náš vědec doc. Pavel Drozd z katedry biologie a ekologie PřF OU.
12345678910111213