Archiv aktualit
Zjistěte si osobní číslo, pod kterým budete studovat.
O jednom neúspěšném evolučním experimentu...
Výzkumu materiálů budoucnosti, který patří k atraktivní vědecko-výzkumné oblasti, se v rámci základního výzkumu věnuje nedávno založená skupina chemické fyziky, která působí na Katedře fyziky Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Cílem tohoto výzkumu je návrh nízkodimenzionálních materiálů s výjimečnými vlastnostmi, ať už jde například o elektronické, optické, fotochemické či strukturní vlastnosti. To vše se děje pomocí počítačového modelování a pokročilých metod simulace elektronové struktury.
Minulý týden se uskutečnil první letošní letní příměstský zábavně-vzdělávací camp rozvoje schopností, pořádaný Mensou ČR ve spolupráci s Centrem pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity.
V pátek 29. června 2018 se uskutečnily v Domě kultury Akord slavnostní promoce absolventů bakalářských, magisterských a navazujících magisterských oborů.
Letošní, v pořadí již 12. ročník akce Chemie a další přírodní vědy na Slezskoostravském hradě, se konal v úterý 26. června 2018 od 8.30 do 13.00 hodin.
Pro všechny žáky ZŠ, které baví chemie, je určena soutěž KORCHEM (Korespondenční chemický kurz), kterou pro Moravskoslezský kraj organizuje Katedra chemie Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity. Jedná se o písemnou soutěž, která má dlouholetou tradici.
Den Země v Ostravě - Porubě, jehož organizátorem bylo Středisko volného času Korunka, byl zaměřen na Život v pohybu.
V sobotu 28. dubna 2018 proběhla na MŠ Varenská v Ostravě akce Sobota s Talentíkem.
Pokud někdo trochu tápete v tom, co se to děje v Arménii, ujasní Vám to dr. Vincenc Kopeček z Katedry sociální geografie a regionálního rozvoje PřF OU.
V pátek 20. dubna 2018 oslavila Země svůj den.
Unikátní vědecký projekt zaměřený na vážky.
V loňském roce byla Ostravská univerzita úspěšná s žádostí o finanční podporu ze strany statutárního města Ostrava v rámci grantového programu Revitalizace veřejného prostoru.
Centru městského a regionálního managementu, které působí na Katedře sociální geografie a regionálního rozvoje Přírodovědecké fakulty Ostravské univerzity, se podařilo získat pro následující tři roky trojici nových vědecko-výzkumných projektů.
Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) realizovalo 28. března 2018 v rámci svého dalšího představování se (nejen) veřejnosti celodenní akci s názvem "Proč chodí rodiče pořád do školy?".
Dodnes se neví, co přesně obyvatele do centra přitahuje, nebo naopak proč se z něj lidé stěhují pryč. A to byl jeden z důvodů, proč Ostravská univerzita nastartovala výzkum na toto téma.
Centrum pro výzkum vzdělávání v přírodovědných oborech a talentmanagement (CVVPT) připravilo v rámci svého dalšího představování se (nejen) veřejnosti celodenní akci s názvem "Proč chodí rodiče pořád do školy?".
Koordinátorem projektu je Ostravská univerzita, Přírodovědecká fakulta. Partnery jsou evropské instituce věnující se celoživotnímu vzdělávání RUTIS Portugalsko, AMBESP Portugalsko a FMD Itálie.
Téma: Látky nezbytné pro život.
V těchto dnech finišují podpisy dalších nových smluv o spolupráci s východoasijskými univerzitami. Podepsání těchto smluv umožní našim studentům vyjet na zahraniční studium na TOP světové asijské univerzity a studentům z těchto univerzit přijíždět studovat zase k nám.
Tuto úspěšnou východoasijskou misi má na svědomí Přírodovědecká fakulta OU.
12345678910111213